Barion Pixel snow snow snow snow snow snow snow snow snow snow

Salveo - přírodní lékárna, prodej bylin

Současná legislativa EU u bylinek a bylinných produktů zakázala uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku. Žádný z produktů na našich stránkách, který je schválen jako doplněk stravy, není lékem a nemůže být za předepsaný lék zaměňován. Z hlediska EU se nejedná o léčivé byliny.

S latinským pozdravem Salveo "Buď zdráv!" vám přejeme pevné zdraví a děkujeme, že u nás rádi nakupujete.

Zdarma e-booky v pdf

E-book Minerály

E-book Schusslerovi soli

E-book Jatra

E-book Odkyseleni

E-book 19 Bylin

Barion, visa, maestro, diners club, discover

Salveo.cz na Firmy.cz

Orgánové hodiny

Víte, co právě dělá vaše tělo?

Naše životní energie čchi proudí po přesně vymezených drahách – meridiánech. Jsou to jakési kanály, které probíhají uvnitř těla a tvoří logicky propojenou síť, ve které proudí energie od orgánu k orgánu.

Hlavních meridiánů v těle je 12 a energie jimi projde za 24 hodin po 2 hodinách. Rozlišujeme 6 páru orgánů, vždy tvořených jedním jinovým orgánem (plným): srdce, osrdečník, slezina a slinivka, plíce, ledviny, játra a jedním jangovým orgánem (dutým): tenké střevo, žaludek, tlusté střevo, močový měchýř, žlučník, trojí ohřívač. Ke každé dvouhodině se přirazuje jeden orgán.

Poznámka: Trojí ohřívač (čínsky San Jiao) je imaginární orgán. Můžeme se setkat i s názvy jako tři ohně, trojí ohřívač, tři ohřívače, tři ohniště aj. Jedná se o skupinu fyziologických aktivit, které se týkají všech orgánů a které v sobě zahrnují zajištění krve, energie a tělesných tekutin do svalů, kůže a do orgánů, dále trávení, vstřebávání a vylučování potravy žaludkem, slezinou a střevy, stejně tak jako vylučování a regulace tělesných tekutin ledvinami a močovým měchýřem.

V průběhu denního cyklu má každý z orgánů nejvyšší aktivitu právě ve své hodině. O 12 hodin později má tento orgán aktivitu nejnižší. Takhle si dokážeme nejlépe představit maxima a minima energie v určitém meridiánu v průběhu 24 hodinového cyklu. V období maxima a minima aktivity je orgán nejcitlivější.

jatra plice tluste_strevo zaludek slezina_slinivka srdce tenke_strevo mocovy_mechyr ledviny osrdecnik troji_ohrivac zlucnik drevo kov kov zeme zeme ohen ohen voda voda ohen ohen drevo aktualni_organ

Maximální aktivita Zimní čas Letní čas Minimální aktivita
Játra 01–03 02–04 Tenké střevo
Plíce 03–05 04–06 Močový měchýř
Tlusté střevo 05–07 06–08 Ledviny
Žaludek 07–09 08–10 Osrdečník
Slezina a slinivka 09–11 10–12 Trojí Ohřívač
Srdce 11–13 12–14 Žlučník
Tenké střevo 13–15 14–16 Játra
Močový měchýř 15–17 16–18 Plíce
Ledviny 17–19 18–20 Tlusté střevo
Osrdečník 19–21 20–22 Žaludek
Trojí Ohřívač 21–23 22–00 Slezina a slinivka
Žlučník 23–01 00–02 Srdce

Stránky pro své fungování využívají cookies. Nesouhlasím (zobrazí se prázdná stránka).

Rozumím