Barion Pixel snow snow snow snow snow snow snow snow snow snow

Salveo - přírodní lékárna, prodej bylin

Současná legislativa EU u bylinek a bylinných produktů zakázala uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku. Žádný z produktů na našich stránkách, který je schválen jako doplněk stravy, není lékem a nemůže být za předepsaný lék zaměňován. Z hlediska EU se nejedná o léčivé byliny.

S latinským pozdravem Salveo "Buď zdráv!" vám přejeme pevné zdraví a děkujeme, že u nás rádi nakupujete.

Zdarma e-booky v pdf

E-book Minerály

E-book Schusslerovi soli

E-book Jatra

E-book Odkyseleni

E-book 19 Bylin

Barion, visa, maestro, diners club, discover

Salveo.cz na Firmy.cz

Žlučník

23. – 1. hodina

Na vrcholu aktivity je právě žlučník. Pokud s ním máte potíže, dochází v této době ke zhoršení stavu, případně k nočnímu buzení. 

Pro zachování zdravého žlučníku je důležitá vyvážená strava s dostatkem živin, vlákniny, vitamínů a minerálů. Žlučníku nesvědčí častá konzumace smažených, tučných a ostře kořeněných jídel. Chcete-li mu ulevit, zvolte pokrmy upravené vařením a dušením, případně pečením za použití minimálního množství tuku. Je také potřeba pravidelně se hýbat a hlídat si váhu. Nestresujte se více, než je nutné, a kdykoli máte možnost odreagovat se a uvolnit tělo i mysl (i kdyby jen na chvilku), využijte ji.

Zdraví žlučníku je úzce spjato s prožíváním vzteku, agrese a zlosti. Když se tyto emoce naučíte ovládat, výrazně tím svému žlučníku ulevíte. Vyzkoušejte pohybové sporty nebo procházky v přírodě na čerstvém vzduchu, na jaře se dívejte do čerstvé zeleně. Meditujte nebo zkuste tzv. vědomé pozorování - pozorujte své chování, motivace a emoce jakoby z povzdálí, vystupte na chvíli z "centra dění". Nesuďte, nehodnoťte, nerozčilujte se, jen sami sebe pozorujte, jako byste byli někým jiným. Vystoupit na chvíli "sám ze sebe" je úlevné a relaxační - možná zjistíte, že dříve neodbytné myšlenky a neustále se vracející emoce náhle zmizí, rozpustí se. 

Pijte bylinné čaje. Mezi bylinky podporující zdraví žlučníku patří pampeliška, řepík, třezalka, artyčok nať, máta peprná, měsíček, jablečník, dobromysl, řebříček, truskavec ptačí, smil písečný, zeměžluč či sporýš lékařský. 

Element: Dřevo

Měsíc: Březen

Fyzické projevy energetické nerovnováhy: žlučníkové potíže a žlučové kameny, hořkost v ústech, bolesti v podžebří, vysychání pokožky, zvadlá barva obličeje, povrchu chybí mastnota a vláha, pocit horka stoupajícího po vnější straně lýtka a stehna. Dochází také k působení na stav kostí, i když tato funkce primárně náleží ledvinám. Bolesti hlavy v čelní oblasti a u koutků očí, ztuhlost šíje a ramen, bolestivý otok v jamce nad klíční kostí a v podpaží, zánět uzlin v podpaží nebo na krku, samovolné pocení, záchvaty horečky nebo zimniční třesavky, vnější bolesti kloubů v místech průběhu dráhy, na žebrech, kyčlích, kolenou, kotníku, nepohyblivost prstu vedle malíčku u nohy

Psychické projevy energetické nerovnováhy: nedostatek tvořivosti, nesamostatný úsudek, zamlžené myšlení, neschopnost praktického uskutečnění životních plánů, zvýšená pozornost vůči detailům - puntičkářství, nadměrné přebírání zodpovědnosti, chronická nespokojenost, netrpělivost, ustavičná vznětlivost


Stránky pro své fungování využívají cookies. Nesouhlasím (zobrazí se prázdná stránka).

Rozumím