Barion Pixel snow snow snow snow snow snow snow snow snow snow

Přírodní lékárna - Salveo, prodej bylin

Současná legislativa EU u bylinek a bylinných produktů zakázala uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku. Žádný z produktů na našich stránkách, který je schválen jako doplněk stravy, není lékem a nemůže být za předepsaný lék zaměňován. Z hlediska EU se nejedná o léčivé byliny.

S latinským pozdravem Salveo "Buď zdráv!" vám přejeme pevné zdraví a děkujeme, že u nás rádi nakupujete.

Zdarma e-booky v pdf

E-book Minerály

E-book Schusslerovi soli

E-book Jatra

E-book Odkyseleni

E-book 19 Bylin

Barion, visa, maestro, diners club, discover

Salveo.cz na Firmy.cz

Kouzla a magie noci svatojánské

17. 06. 2022, 10:28

Přichází letní slunovrat, čas dlouhých dní a krátkých nocí. 21. června je Slunce na vrcholu svých sil, příroda překypuje životem, vzduch se tetelí a sběr bylin je v plném proudu. Aby taky ne: blíží se noc svatojánská, plná magie a kouzel! Slaví se v noci z 23. na 24. června, v předvečer svátku Jana Křtitele (a spolu s ním všech nositelů tohoto oblíbeného českého jména). Svatojánská (nebo také středoletní) noc navazuje na oslavy slunovratu a vybízí ke sběru voňavých, sluncem prosycených bylin. Právě v těchto dnech k nim totiž máme nejblíž! Příroda, zmámená silou slunce a všudypřítomnou láskou, odkrývá svá tajemství a ukazuje se nám v plné podobě. Přejete si umět vnímat energii bylin? Slyšet, co říkají, cítit, co umí a s čím pomáhají? Tyto dny jsou k tomu ideální příležitostí! A nejde jen o byliny, ale i o stromy, květiny, vodu a celou létem pulzující přírodu. Podle mnoha lidových povídaček (a jedna z nich dala vzniknout Shakespearově nejznámější komedii...) přestávají lesní skřítkové a luční víly na jednu noc poslouchat zákony přírody. Slaví, pijí, hodují, radují se, řádí, zjevují se lidem, plní jejich sny a přejí jejich lásce. Magie přírodního léčitelství je všem dostupná, nasbírané byliny jsou obzvláště silné a mají ochrannou moc. Vydejte se proto na sběr a vyrobte si svůj vlastní ochranný škapulíř! Bude od Vás odrážet vše zlé, chránit před zlými silami a nemocemi, nosit štěstí a prosperitu, a připomínat Vám uzdravující sílu Slunce na svém vrcholu, podobnou té, kterou všichni nosíme ve svém srdci. 

Jak vyrobit a používat škapulíř? 

Nasbírejte devět různých druhů bylin - k výrobě škapulíře je odpradávna zvykem sbírat "devatero svatojánského kvítí". Sbírejte jen v čisté přírodě - na louce, v lese, podél cest, u vody, na stráni či na zahrádce. Byliny dobře nasušte, sušené smíchejte a položte na kus plátna. Zabalte a přírodním provázkem nebo šňůrkou svažte do malého váčku. Ten pak mějte vždy při sobě. Můžete ho nosit v kapse, v kabelce, dávat si ho do auta, na pracovní stůl nebo v noci pod polštář. Síla svatojánských bylin vydrží až do dalšího slunovratu. Po roce starý škapulíř spalte - spolu s ním shoří vše zlé, co nasbíral. Popel nasypte do potoka a nechte odnést vodou. O příští noci svatojánské si nasbíráte nové „devatero“ do nového škapulíře.

Jaké byliny sbírat? 

Takové, které Vás potěší na duši. Obvykle se sbírá třezalka, heřmánek, řebříček, bez, mateřídouška, dobromysl, majoránka, sléz, šípková růže, vlčí mák, rozchodník, divizna, pelyněk, jitrocel, chrpa, svízel, řepík, kopretina, hluchavka a mnoho dalších. Při sběru dejte na svůj pocit a jděte i po čichu: bylinky, které nám voní nejkrásněji, jsou pro naši ochranu a posílení ty nejlepší. Věřte svému instinktu a nasbírejte si své vlastní "devatero kvítí". 

Více o kouzlech a zvycích noci svatojánské 

S tímto letním svátkem se pojí i mnoho dalších krásných tradic. Neprovdané dívky si mají ze sedmera či devatera kvítí uplést svatojánský věneček a pustit ho po vodě. Příští rok v předvečer svatého Jana už prý budou v očekávání. Jiná tradice radí nasbírat devatero kvítí o půlnoci, bez jediného slova nebo ohlédnutí, a byliny vložit pod polštář. Ve snu pak svatojánské kvítí propůjčí dívce dar jasnozřivosti, ale jen na chvíli, aby mohla zahlédnout tvář svého ženicha. Hledalo se také kvetoucí, čarovné kapradí. Komu prý se podaří chytit "zlaté kapradí" do bílých šatů, ten získá dar otevírat skály a nacházet v nich schované poklady. Ožívaly bludičky a divoženky - jedny lákaly záletné muže do bažin, druhé se dívaly do oken a tam, kde si maminky stěžovaly na zlobivá dítka, měnily lidské děti za své. Kdo se chtěl před zlými silami a zásahy do svých životů ochránit, měl odpustit sobě i svým bližním, a při sobě nosit snítku čarovníku, neboli třezalky. Této nejznámější svatojánské bylině se také říkalo "krev sv. Jana". Při tanci kolem svatojánských ohňů nosívali lidé na hlavách tzv. Janovu korunu - věnec uvitý z třezalky.  

Užijte si letos slunovratovou energii naplno! Naplánujte si večer venku mimo město a prožijte svůj vlastní sen noci svatojánské heart

 

 

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Stránky pro své fungování využívají cookies. Nesouhlasím (zobrazí se prázdná stránka).

Rozumím