Barion Pixel snow snow snow snow snow snow snow snow snow snow

Přírodní lékárna - Salveo, prodej bylin

Současná legislativa EU u bylinek a bylinných produktů zakázala uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku. Žádný z produktů na našich stránkách, který je schválen jako doplněk stravy, není lékem a nemůže být za předepsaný lék zaměňován. Z hlediska EU se nejedná o léčivé byliny.

S latinským pozdravem Salveo "Buď zdráv!" vám přejeme pevné zdraví a děkujeme, že u nás rádi nakupujete.

Zdarma e-booky v pdf

E-book Minerály

E-book Schusslerovi soli

E-book Jatra

E-book Odkyseleni

E-book 19 Bylin

Barion, visa, maestro, diners club, discover

Salveo.cz na Firmy.cz

Jezte ptačinec žabinec, dodá vám vitamín C a E

31. 05. 2022, 21:17

U nás v Čechách snad ani neexistuje urputnější a vytrvalejší plevel než rostlinka zvaná ptačinec žabinec. Jedná se o nízkou, hustě rozvětvenou a mělce kořenící rostlinu s poléhavými lodyhami a drobnými bílými kvítky připomínajícími malé hvězdičky. Je postrachem zahrádkářů, pro které je ptačinec žabinec nevítaným, houževnatým plevelem. Zbavit se ho lze jen velmi těžko - z květů vznikají tisíce semen, které do roka vytvoří několik generací, a rostlinka tak kvete nepřetržitě od časného jara do pozdního podzimu. Pokud se však rozhodnete, že ho na své zahrádce necháte, bohatě se vám odmění. Neváhejte si ho nasbírat i ve volné přírodě - pokud na něj na procházce nebo na výletě narazíte, doneste si domů alespoň pár hrstí. Obsahuje vysoké množství bioaktivních látek a má široké možnosti využití.
 
 Obsah účinných látek
 
Nať s listy obsahuje velké množství vitamínů C a E, které posilují imunitu, působí antioxidačně a zpomalují proces stárnutí. Bylinka dále obsahuje třísloviny, flavonoidy, hořčiny, saponiny, organické kyseliny, hořčík, vápník, zinek, draslík a samozřejmě chlorofyl, který je pro lidský organismus velmi důležitý.


 
Pozitivní vliv na naše zdraví
 
Využití ptačince žabince je velmi široké:

 • pomáhá při respiračních onemocněních
 • rozpouští hlen, což je z hlediska tradiční čínské medicíny velmi důležité, neboť hromadění hlenů v organismu je zárodkem budoucích nemocí
 • účinně léčí rýmu a kašel
 • má silné antibakteriální a antivirové účinky
 • další mimořádnou vlastností je schopnost pročistit lymfatický systém, tento fakt je pro lidské zdraví velmi přínosný
 • podporuje správné fungování ledvin
 • díky vysokému obsahu antioxidantů včetně flavonoidů a organických kyselin vytváří efektivní ochranu proti volným radikálům
 • má močopudné vlastnosti
 • pomáhá při bolestech svalů a kloubů
 • zevně formou obkladu z drcených lístků a natě léčí kožní problémy jako je mykóza, vřídky, pomáhá také při atopickém ekzému
 • je využíván jako přísada do koupelí 

Využití v kuchyni 
 
Díky své nezaměnitelné chuti nachází tato drobná rostlina široké možnosti využití v kuchyni: nekvetoucí nať je využívána do salátů, do polévek, omáček, zeleninových jídel, ale i do nápojů. Například takové ptačincovo-žabincové smoothie je nejen originální, ale i chutné a především zdravé a celkově posilující.  Jak na to? Vezměte 2 dcl mléka, 1 banán, hrst lístků ptačince žabince a půl hrsti sedmikrásek. Fantazii se meze nekladou a bylinkovo-ovocné smoothie je vždy skvělým startem do nového dne. 
 
Možnosti využití v kosmetice
 
Díky vysokému obsahu vitamínů C a E brání ptačinec žabinec stárnutí pokožky a podporuje anti - aging efekt. Pleťová maska z rozmixované byliny smíchané s bílým jogurtem vaši pokožku vyživí a rozzáří. Aplikujte na vyčištěnou pleť, nechte 10 minut působit a poté opláchněte.
 

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Stránky pro své fungování využívají cookies. Nesouhlasím (zobrazí se prázdná stránka).

Rozumím