Barion Pixel

Přírodní lékárna Salveo

Současná legislativa EU u bylinek a bylinných produktů zakázala uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku. Žádný z produktů na našich stránkách, který je schválen jako doplněk stravy, není lékem a nemůže být za předepsaný lék zaměňován.

S latinským pozdravem Salveo "Buď zdráv!" vám přejeme pevné zdraví a děkujeme, že u nás rádi nakupujete.

Barion, visa, maestro, diners club, discover Salveo.cz na Firmy.cz
Blíží se rok Tygra

Blíží se rok Tygra

01. 01. 2022, 09:12

Konec roku přinesl nejen oslavy, ale také bilancování. Hodnotíme, co dobrého a zlého nám uplynulý rok přinesl, jak nás proměnil, kdo z našeho života odešel a kdo do něj vstoupil, co všechno jsme prožili a kam nás to posunulo. Z pohledu čínského horoskopu pomalu končí rok kovového Buvola, o kterém se říká, že přináší vhodné podmínky pro uspořádání rodinných záležitostí a zorientování se ve vlastním soukromí. Učí nás komunikovat s ostatními a pozorně naslouchat. Dále zkouší, jak dobří jsme v silných stránkách Buvola, a těmi jsou: trpělivost, výdrž, tvrdá práce, odhodlání. Rok 2021 zůstal věrný svému znamení a otestoval naši výdrž, naši schopnost nevzdávat se, necouvat, vydržet a zůstat pevně stát. Jde-li proti Buvolovi jedna rána za druhou, skloní hlavu, zapře se kopyty a drží. Není příliš společenský, nepotřebuje publikum, je pomalejší, ale stabilní. Jak jsme čas kovového Buvola prožili a co všechno nás naučil si musíme zhodnotit každý sám... Jeho vláda končí 31.ledna, zkraje roku 2022 přivítáme rok vodního Tygra, který začíná 1.února. 

Jaký bude?

Svižný, ladně dynamický, umožňující veliké změny a životní posuny. Bude fandit akceschopnosti, spontánnosti, nadšení pro věc a novosti. Dlouho zaseklé záležitosti budou mít příznivé podmínky pro to, aby se konečně daly do pohybu. Povaha vodního Tygra podporuje rychlý a možná i trochu nečekaný vývoj, kterým proplouváme s klidem a ochotou učit se za pochodu. Může se jednat o období překvapivých změn. Kdo chce změnit svůj život a nabrat nový směr, rok Tygra je pro něj ideální příležitostí. Budou-li vnější okolnosti náročné či nepříznivé, vždy si v duchu řekněte, že to nebude na dlouho. Síla Tygra umožňuje dynamickou změnu, a tak se každá situace může záhy vyvinout v něco jiného. Vodní Tygr nás učí věřit si, nebát se a pilně pracovat na změně k lepšímu. Příští rok se nám více než kdy jindy vyplatí uvědomit si, co nás činí šťastnými, co bychom chtěli změnit a do čeho bychom se chtěli pustit. Je vhodnou dobou k tomu se rozhoupat a zapracovat na dosažení svého cíle. Lépe nám to půjde s nadšením, lehkostí a radostí, beze strachu, úzkosti nebo přílišné dravosti. Tygří energie je vhodným odrazovým můstkem pro kariérní posuny a životní rozhodnutí. Vytváří skvělé příležitosti a pokud jste právě připraveni je využít, může vás čekat vskutku přelomové období. Pro ty, kteří už dlouho s něčím otálejí nebo si nepřipadají dost aktivní, je ideální čas na změnu. Tygr umí být v klidu a zároveň stále ve střehu, aby pak rychle a ladně vyrazil do akce. Bude nás provokovat k aktivitě a vybízet k pohotovosti. Jakmile se pak chopíme té správné příležitosti, začnou se dít věci smiley

Plánujete nový projekt? Máte svůj vysněný cíl? 

S vodním Tygrem za zády bude ten správný čas jednat. Tygr je skvělým pomocníkem při startu nových projektů a plnění tajných přání. Ovlivněn vodním živlem uklidňuje emoce, ale uchovává si svou sílu. Našlapuje tiše a jistě, s odvahou, intuicí a silou přímo královskou. Mezi jeho hlavní rysy patří statečnost, energie, ochrana, sebejistota, dobrá nálada, vedení, cílevědomost, respekt, nadšení a revoluční myšlenky. Do ničeho se nevrhá po hlavě, nejedná unáhleně. Učí nás statečnosti, soustředěné pozornosti a trpělivosti. Nejprve plánujte a pak se pusťte do díla - beze strachu a zbytečné horlivosti, s klidem, radostí a dobrou náladou. V roce vodního Tygra se vám to vyplatí více než kdy jindy. 

Zdravotní doporučení pro příští rok

Pro všechna znamení čínského zvěrokruhu platí stejné doporučení: podporovat a opatrovat ledviny a lymfatický systém. Element vody v těle můžete opečovávat a podporovat několika způsoby. Ledviny by především měly zůstávat v teple, dáváme si pozor na prochladnutí od nohou. Snažíme se předcházet infekcím močových cest, dodržujeme zdravý pitný režim a pijeme kvalitní vodu. Vhodné je zařadit bylinkové čaje na podporu funkce ledvin. Patří k nim například celík zlatobýl, vřes, bříza, heřmánek, hluchavka, přeslička, rdesno ptačí, bez černý, truskavec nebo brusinka plod a list. K očištění těla od škodlivin a tím i k posílení lymfatických cest přispějeme popíjením detoxikačních bylin, mezi které u nás patří hlavně kopřiva a pampeliška. Vhodný je také měsíček, svízel nebo kozinec. V kapse můžete nosit léčivé kameny podporující energii ledvin: citrín, křišťál, kalcit, akvamarín nebo měsíční kámen. Z hlediska emocí ledvinám velmi škodí dlouhodobé strachy, hluboký žal nebo časté úzkosti. Mnohdy platí, že nemoce jsou emoce, a ledvinové potíže nebo jejich oslabení může poukazovat na obavy, strachy a smutky, které se zde nahromadily. Snažme se proto se svými emocemi "pracovat": uvědomovat si, co cítíme, dovolit si to prožít a vyjádřit. Zbytečně neulpívat na starých emocionálních vzorcích a nedržet se negativních emocí, které s námi jsou už jen tak ze zvyku.

Jak víme, dynamická energie Tygra je šťastným změnám nakloněná a my se tak můžeme těšit na rok plný osobních vítězství a krásných nových zážitků...

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Stránky pro své fungování využívají cookies. Nesouhlasím (zobrazí se prázdná stránka).

Rozumím