Barion Pixel snow snow snow snow snow snow snow snow snow snow

Salveo - přírodní lékárna, prodej bylin

Současná legislativa EU u bylinek a bylinných produktů zakázala uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku. Žádný z produktů na našich stránkách, který je schválen jako doplněk stravy, není lékem a nemůže být za předepsaný lék zaměňován. Z hlediska EU se nejedná o léčivé byliny.

S latinským pozdravem Salveo "Buď zdráv!" vám přejeme pevné zdraví a děkujeme, že u nás rádi nakupujete.

Zdarma e-booky v pdf

E-book Minerály

E-book Schusslerovi soli

E-book Jatra

E-book Odkyseleni

E-book 19 Bylin

Barion, visa, maestro, diners club, discover

Salveo.cz na Firmy.cz

Země

15. 7. - 14. 9.

Párové orgnány:

 

Barva: žlutá, barvy Země
Živel: vlhko
Soustava: trávicí
Tělo: slezina, slinivka, ústa, zadní část jazyka, rty, prsa, svaly
Emoce: zádumčivost, přemítání, empatie, zároveň ale i tvořivost
Smysl: chuť
Chuť: sladká

Vše dozrává, léto je na svém vrcholu a koloběh roku ve svém středu. Tento čas patří energii Země, která je obdobím dospělosti a zrání. Blíží se čas zimního odpočinku a útlumu. Země vyživuje naše fyzické tělo. Z její energie získáváme ochranu, sílu a bezpečí. Vůdčím orgánem je slezina se slinivkou, které jsou z pohledu čínské medicíny považovány za jeden orgán. Funkcí sleziny je zpracování potravy, zabezpečuje, aby každý orgán dostal potravu, která mu “chutná” – pro játra a žlučník – kyselé, hořké pro srdce a tenké střevo, sladké pro slezinu a žaludek, ostré a pikantní pro plíce a tlustné střevo, slané pro ledviny a močový měchýř. Z těchto živin pak tvoří krev, která vyživuje celý organismus. Její špatné fungování se projeví zejména na ústech a zadní části jazyka, svalech či cévách. Energii sleziny také oslabuje mnoho duševní práce, učení a přemýšlení – nutný kvalitní a dostatečný odpočinek.

 

Disharmonie v elementu Země se projeví:

 • alergie
 • astma
 • afty, boláčky v ústní dutině
 • cukrovka
 • leukémie
 • křečové žíly
 • vystouplé břicho
 • chuť na sladké
 • apatie, úzkost
 • spadlá horní víčka
 • roztržitost, těžkomyslnost, obavy z nedostatku vlastních duševních kvalit

V první polovině září je nutné posilovat slezinu, ve druhé pak slinivku. Potíže ze slezinou se projevují druhotnými příznaky - ohroženy jsou horní cesty dýchací, střeva a slinivka. Typickým projevem nesprávné funkce slinivky je nadýmání. Žaludek je velmi odolný a jeho bolesti se projevují až v pokročilejším stádiu nemoci - vředy, tlaky v horní části břicha.

 

Harmonie v elementu Země:

 • Země nám pomáhá sebevědomě stát na vlastních nohou a bez obav, optimisticky a s důvěrou jít vřed. Člověk s harmonickým elementem Země je soustředěný a sebevědomý. Tuto harmonii podporují i některé aktivity - chození bosky, břišní tance, zpěv či láskyplná péče o sebe samého.

 

Země nám dává:

 • Předvídavost a reálné vůdčí schopnosti, objektivnost, seriózní a metodickou podnikavost, zodpovědnost, disciplínu, konzervativnost, realismus, nerozhodnost, skromnost, obětavost, poslušnost, neochotu riskovat, lenost.

 

Potrava:

Pro správné fungování sleziny je nezbytná zdravá a vyvážená strava. Důležitý je také dostatek tekutin, ne však studených, neboť studené nápoje snižují činnost trávicích enzymů a tím dochází k narušení trávení potravy. Lidé, kteří mají oslabení v elementu Země velmi mnoho jedí a také i v myšlenkách se k jídlu vrací a přemýšlí, co budou jíst, jak tuto potravu upraví. Největším problémem je "Láska" ke sladkému, které mají žaludek se slezinou rádi, ale zároveň je cukr škodlivý pro energii srdce a přináš neklid.

 

Škodí:

Velké množství bílé mouky, tuků, mléka a sladkostí tvoří v těle hlen a vlhkost. Energii oslabuje také rychlé a hltavé přijímání potravy, pití během jídla. Energie sleziny pak volně neklesá a usazuje se v plicích. Může tak způsobit alergie či astma.


Stránky pro své fungování využívají cookies. Nesouhlasím (zobrazí se prázdná stránka).

Rozumím