Barion Pixel

Přírodní lékárna Salveo

Současná legislativa EU u bylinek a bylinných produktů zakázala uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku. Žádný z produktů na našich stránkách, který je schválen jako doplněk stravy, není lékem a nemůže být za předepsaný lék zaměňován.

S latinským pozdravem Salveo "Buď zdráv!" vám přejeme pevné zdraví a děkujeme, že u nás rádi nakupujete.

Barion, visa, maestro, diners club, discover Salveo.cz na Firmy.cz
Šípek, podzimní král vitaminu C

Šípek, podzimní král vitaminu C

19. 10. 2020, 16:01

Podzim je v plném proudu a příroda po roce opět září všemi barvami. Chodíme na houby, pouštíme draky, kocháme se širokou paletou zemitých odstínů listů, dlabeme dýně a pečeme voňavé štrůdly ze zimních jablek. Říjen a listopad ovšem dovedou i řádně potrápit, protože chladnější počasí, více deště, méně sluníčka a několik dalších faktorů bývají tradiční výzvou pro náš imunitní systém. A letos dvojnásob. Moudrá příroda si proto nachystala několik možností, jak naši obranyschopnost posílit. Velmi silného pomocníka v boji proti podzimním nachlazením najdeme od září do listopadu v „boží lékárně“ na každém kroku smiley 

Jedná se o růži šípkovou a její plody – šípky. Už jejich svítivě červená barva naznačuje, že jsou to plody nabité látkami pro podporu vitality. S množstvím 550 mg vitaminu C na 100 g potraviny kraluje čerstvý šípek nad ostatními přírodními zdroji vitaminu C, jako je například rakytník (360-450 mg), červená paprika (204 mg) nebo citron (80 mg). Šípky dále prospívají trávení, obsahují antioxidanty, podporují funkce dýchacího systému, přirozenou obranyschopnost, normální stav kloubů a správnou činnost močového měchýře a ledvin. 

 Není tedy divu, že tyto „božské plody“ ordinoval svým pacientům i samotný Hippokrates. 

Jak jejich sílu nejlépe využít? Přípravou lahodného, voňavého šípkového čaje:

Hrst čerstvě natrhaných nebo sušených šípků rozdrtíme, zalijeme chvíli odstátou (nikoli vroucí) vodou a necháme vylouhovat. Následně čaj důkladně přecedíme. Je potřeba mít po ruce jemné plátýnko nebo husté sítko. Odstraní se tak pecičky a pichlavé chloupky nacházející se uvnitř šípků, které by nám jinak mohly pití čaje znepříjemnit, dráždit ke kašli či dokonce podráždit sliznice. Časově náročnějším způsobem přípravy nálevu je nechat nadrcené šípky louhovat přes noc v převařené, studené vodě. V tomto případě si šípky uchovají nejvíce vitaminů. Ráno zahřejeme vodu zhruba k 80ti stupňům Celsia, přecedíme a naléváme. Máme-li dostatek času a trpělivosti, můžeme šípky na čaj přichystat i tak, že je nedrtíme, ale každý jednotlivý šípek rozpůlíme, zbavíme peciček, a několikrát důkladně propláchneme. 

Jakou další zdravou dobrotu si můžeme nachystat?

Vynikající je šípková marmeláda. Někdo možná namítne, že je příliš pracná, ale když si k ruce vezmete přátele nebo zapojíte rodinu, můžete si z přípravy marmelády udělat krásný společný program třeba na některý z chladných víkendových večerů. Vyzkoušejte náš recept na šípkovou marmeládu s hřebíčkem:

Potřebovat budete: šípky (cca 1 kg), ½ citrónu, 2 lžíce medu, ¼ kg želírovacího cukru, 4 ks hřebíčku jemně namleté. Šípkům odstraníme bubáky, povaříme do změknutí, rozmixujeme a přes jemné plátýnko nebo husté sítko důkladně přecedíme či propasírujeme, abychom získali dužinu bez slupek a peciček. Tento krok je potřeba zopakovat několikrát, až do požadovaného výsledku. Průběžně ředíme převařenou, ještě horkou vodou. Této práci se vyhneme, pokud zvolíme variantu, kdy každý jednotlivý šípek rozpůlíme a zbavíme nejen bubáka, ale i peciček. Zde se dostáváme k oné „pracnosti“, protože podle našich propočtů je potřeba počítat zhruba s minutou na jeden šípek, pro zdatné „šípkaře“ s krásnou půlminutou wink  Teprve pak šípky povaříme, a i v tomto případě důkladně přecedíme či propasírujeme, aby nám zbyla jen čistá dužina bez slupek. Tento základ na marmeládu přivedeme k varu, podle chuti přidáme šťávu z citrónu, hřebíček, cukr a med, a povaříme. Dáváme pozor, aby marmeláda měla správnou hustotu – neměla by téci. A teď už jen naléváme do vyhřátých, vysterilizovaných skleniček. Po uzavření otočíme dnem nahoru a necháme vychladnout. Šípková marmeláda s hřebíčkem bude báječným zpestřením vaší podzimní kuchyně - využijete ji na pečivo, na palačinky, nebo jako základ do šípkové omáčky. A až se s podzimem rozloučíme a nastane čas adventní, bude se skvěle hodit na linecké cukroví... pokud nějaká zbyde. 

Na závěr si ještě povíme, jaké šípky sbírat: takové, které jsou na dotek tvrdé a mají svou pověstnou, ostře červenou barvu. Po jejich rozpůlení bychom uvnitř měli najít červenooranžovou dužinu se žlutými semínky. Nesbíráme šípky změklé nebo nahnědlé. Jen ty vesele červené, které obsahují přesně to, co potřebujeme k posílení své obranyschopnosti heart Šípky, které již přešly prvními mrazíky, nejsu vhodné na sušení ani k přípravě čaje, protože pravděpodobně přišly o většinu vitaminu C. Pokud ale narazíme na keř, který i po prvních mrazících zůstává neočesaný, můžeme se ještě pustit do sběru a šípky použít na přípravu marmelády.

A jak jste na tom s šípky vy? Budeme moc rádi, když nám napíšete své zkušenosti nebo oblíbené recepty smiley

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Stránky pro své fungování využívají cookies. Nesouhlasím (zobrazí se prázdná stránka).

Rozumím