Barion Pixel

Přírodní lékárna Salveo

Současná legislativa EU u bylinek a bylinných produktů zakázala uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku. Žádný z produktů na našich stránkách, který je schválen jako doplněk stravy, není lékem a nemůže být za předepsaný lék zaměňován.

S latinským pozdravem Salveo "Buď zdráv!" vám přejeme pevné zdraví a děkujeme, že u nás rádi nakupujete.

Barion, visa, maestro, diners club, discover Salveo.cz na Firmy.cz
Léčivá síla stromů

Léčivá síla stromů

11. 03. 2022, 09:35

Stromy jsou neodmyslitelnou součástí přírody. Absorbují ze vzduchu škodlivý kysličník uhličitý, vytvářejí kyslík a představují unikátní přírodní zdroj energie s příznivými účinky na duševní i tělesné zdraví člověka. Umožňují nám nejen dýchat, ale také vnímat radost a životodárnou sílu, jíž jsou velkými generátory. Léčivým působením stromů se zabývá věda jménem dendroterapie. Člověk podle ní může načerpat léčivou energii ze stromů dotykem, pohlazením, obejmutím nebo i jen pouhým pobytem v jejich blízkosti. Jak na to? Intuitivně si vyberte nějaký strom, nejlépe na pěkném místě a v čisté přírodě. Pravidlem číslo jedna je, že se v jeho blízkosti musíte cítit hezky. Pokud se necítíte příjemně, mohlo se poblíž stromu stát nějaké neštěstí či nehoda a negativní energie z této události byla stromem absorbována. V tom případě raději hledejte na jiném místě. Zdá se vám to úsměvné? Stromy opravdu patří k zázrakům přírody, jejichž dobře skrytá tajemství jsou moderní vědou teprve postupně odhalována. Například bylo potvrzeno, že mají paměť, navzájem spolu komunikují a pomáhají si. Podle novodobých studií lesního ekosystému spolu stromy "mluví" prostřednictvím vonných látek. Je-li některý z nich napaden škodlivým hmyzem, uvolňuje do prostoru vůni a vysílá tak signály, aby na nebezpečí upozornil stromy v okolí. Jiné teorie sledují a zkoumají způsoby, jak dospělé stromy pěčují o své mladší a zranitelnější "potomky". Jsou to zkrátka velmi vnímavé a citlivé bytosti, kterým jsou odpradávna přičítány mocné síly. Severoameričtí indiáni měli zajímavý (i když trochu smutný) způsob, jak osadníkům z Evropy ukázat živé "tělo" a energii stromu. Čerstvě po poražení si měli přiložit dlaň na řez (padlého kmenu nebo nově vzniklého pařezu) a ucítit rychle se řinoucí pomyslnou "krev" v podobě vnitřní energie stromu. 

Jak načerpat energii? 

Získávat léčivou energii ze stromů můžete několika způsoby. Napřed k vybranému stromu přistupte, uvolněte se a zkuste vnímat jeho energii. Jako každý živý organismus vnímá i on tu vaši. Povídejte si s ním - i on dovede ocenit lásku, něhu a pozornost, a náležitě se vám odvděčit. Zkuste napřed jemné doteky, potom strom pohlaďte a obejměte. Také si pod něj můžete sednout a opřít se zády. Při obejmutí do vás strom vystřelí neuvěřitelně silný proud pozitivní energie, kterou pocítíte nejprve jemným brněním prstů. Dýchejte zhluboka, nechte volně plynout myšlenky a soustřeďte se pouze na tento léčivý proud energie. Pokračujte tak dlouho, dokud budete cítit příliv životní síly, a nakonec stromu poděkujte. Zároveň platí, že budete-li se k lesu chovat nešetrně, je nepravděpodobné, že by stromy byly ochotné se o svou energii podělit. Učte proto lásce ke stromům i své děti! Úspěšné čerpání energie ze stromu pro ně může být překrásným zážitkem a motivací k rodinným výletům do přírody. 

Kdy mají stromy energie nejvíce? 

V průběhu roku se tok energií ve stromech mění. V zimním období, kdy vlastně spí, mají energii soustředěnou v kořenech, na jaře začíná proudit míza a dochází k přílivu energie do celého stromu. Víte, kdy je léčebný potenciál stromu nejvyšší? Když kvete. Dále je podstatné, v jaké měsíční fázi se zrovna nacházíme. Stejně jako lidské tělo je i strom ovlivněn postavením měsíce. Nejvíce energie proudí stromem v době, kdy měsíc přibývá. Na obloze to poznáte podle tvaru D (mnemotechnická pomůcka zní, že měsíc Dorůstá). Dva dny před úplňkem a dva dny po něm převládá energetické napětí - toto období tedy není na relaxování a dobíjení se vhodné. S ubývajícím měsícem (měsíc má tvar písmene C, protože Couvá) je vhodné využít léčivou sílu stromů k odstranění fyzických a psychických bloků. Během dne vydávají stromy nejvíc své silné energie mezi 14 a 17 hodinou, záleží tedy i na denní době. 

Co léčí jednotlivé druhy stromů? 

Každý druh stromu rezonuje s určitým druhem problému a účinky jednotlivých stromů na lidský organismus se proto trošku liší. Pojďme se podívat na několik příkladů. 

JABLOŇ podporuje ženský princip a plodnost, posiluje organismus, opečovává, přináší chuť do života
HRUŠEŇ posiluje mužský princip, čistí organismus od jedů, má detoxikační účinky, projasňuje mysl
SMRK harmonizuje, uzemňuje, ukotvuje, pročišťuje organismus, pomáhá proti únavě, zbavuje negativních myšlenek
BOROVICE celkově zlepšuje psychiku, vyostřuje intelekt, pomáhá odbourat staré smutky, dodává životní energii a pozitivitu, díky obsahu silic léčí rýmu
BUK posiluje myšlení a tvořivost, podporuje soustředěnost, učí nás schopnosti nadhledu a hledání kompromisu
BŘÍZA pomáhá při celkové vyčerpanosti a nedostatku energie, harmonizuje, zklidňuje
LÍPA stimuluje srdeční činnost, je stromem míru v duši, laskavosti, mateřství a lásky
AKÁT přináší úlevu od stresu, celkově posiluje organismus
KAŠTAN zklidňuje, zmírňuje napětí, uvolňuje při obavách a strachu
DUB dodává odvahu a sílu, podporuje rozhodnost v těžkých otázkách, napoví řešení 

Díky dendroterapii pocítíte příval energie, pohodu, klid v duši i všude po těle a mír v srdci. Stromy jsou doslova zelenými lékaři.

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Stránky pro své fungování využívají cookies. Nesouhlasím (zobrazí se prázdná stránka).

Rozumím