Barion Pixel jatra plice tluste_strevo zaludek slezina_slinivka srdce tenke_strevo mocovy_mechyr ledviny osrdecnik troji_ohrivac zlucnik drevo kov kov zeme zeme ohen ohen voda voda ohen ohen drevo aktualni_organ

Přírodní lékárna Salveo

Současná legislativa EU u bylinek a bylinných produktů zakázala uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku. Všechny produkty na našich stránkách, které jsou schváleny jako doplňky stravy, nejsou léky a nemůžeme je za předepsané léky zaměňovat.

Barion, visa, maestro, diners club, discover

Grešík - způsob přípravy bylin

Popis možností jak zpracovat nebo připravit bylinky od firmy Grešík. Vyberte si pro sebe ten nejvhodnější.

Macerát

Připravuje se vyluhováním drog ve studené vodě, zpravidla po dobu 6 - 8 hodin. Je to vhodný způsob zejména pro slizovité drogy (např. sléz, proskurník, lněné semeno).

Nálev

Připravuje se přelitím drog právě vroucí vodou a jejich vyluhováním ponejvíce po dobu 15 minut. Je to nejpoužívanější způsob pro většinu květů, listů a natí.

Odvar

Droga se vaří ve vodě po dobu 1 - 5 minut. Užívá se zvláště u kořenů, plodů a kůr.

Tinktury

Připravují se nejčastěji macerací drogy lihem. U běžných drog je poměr 1 váhový díl drogy na 5 váhových dílů lihu. Líh s drogou se nalije do tmavé nádoby a denně se protřepává. Po minimálně týdenní maceraci (optimální doba je 14 dní) se výluh scedí a nechá se 24 hodin v chladu vyčeřit. Čirý roztok se slije, zbytek se zfiltruje, oba výluhy s smísí a doplní lihem na původní množství.

Extrakty

Extrakty jsou zahuštěné výtažky z rostlin. Extrakčním médiem může být např. voda, líh, propylenglykol, glycerin. Mohou být tekuté nebo suché získané odparem.

Sirupy

Jedná se o koncentrované roztoky cukru s přídavkem bylinného extraktu či cukrem zahuštěné vodní výluhy z bylin.

Léčivá vína

Do révového či ovocného vína se přidává čerstvá nebo sušená bylina.

Rostlinné oleje

Čerstvé nebo sušené byliny se nakládají nejčastěji do slunečnicového nebo olivového oleje.

Masti

Extrakty z léčivých rostlin jsou často zapravovány do nejrůznějších masťových základů, v lidovém léčitelství zejména do vepřového sádla.


Stránky pro své fungování využívají cookies. Nesouhlasím (zobrazí se prázdná stránka).

Rozumím