
Jednoduše. Naším tělem procházejí energetické dráhy, tzv. meridiány. V tradiční čínské medicíně se jim říká jingluo - 经络. Touto soustavou energetických drah proudí životní energie – čchi (qi), která zajišťuje zdraví těla i mysli. Pokud je tok čchi plynulý, člověk je zdravý a nic ho nebolí. Pokud se čchi zablokuje, oslabí nebo vychýlí z rovnováhy, vznikají zdravotní potíže, bolesti a nemoci.
Meridián žlučníku vede dvěma cestami a obě se týkají oblasti hlavy.
První větev začíná od vnějšího koutku oka a zvedá se v obloucích k temeni hlavy. Pak klesá do prostoru za ucho, pokračuje po postranní části šíje, přes rameno a prohlubeň nad klíční kostí, k boční straně trupu a dále směrem dolů – končí u malíčku na noze. Druhá větev se od koutku oka spouští na dolní čelist, spojuje se s dráhou tří zářičů, směřuje k lícní kost a vrací se zpět k oku. Meridián žlučníku je složitý - má 44 akupresurních bodů a propojuje tyto orgány: žlučník, žlučovody, žluč, mozek, mozková centra, míchu a mozkomíšní mok. A právě tento meridián vysvětluje, proč byste se při častých bolestech hlavy měli zamyslet i nad stavem svého žlučníku.
Zkuste mu ulevit. Je pravděpodobné, že si tím ulevíte i od bolestí hlavy. Jak na to?
1. Vyzkoušejte masáž akupresurních bodů
Oběma rukama si promačkejte spodinu lebeční. Od koutku oka přes nosní dutiny, kolem ucha, za uši a směrem k temeni hlavy. Masírujte i postranní části šíje. Dopřejte si také lymfatickou masáž. Rozprouděním lymfy podpoříte odvod toxinů a odpadních látek z těla a ulevíte tím i svému žlučníku.
2. Jděte se projít
Hodně choďte - chůze je přirozeným harmonizačním prostředkem. Hýbejte se a okysličujte mozek. Žlučníku navíc udělá dobře pohled do zeleně. Pokud můžete, choďte do přírody.
3. Odlehčete jídelníček
Snižte obsah tuku, vyřaďte tučné maso, uzeniny, sádlo, slaninu, máslo, smetanu, majonézu a tučné sýry. Místo smažení, grilování a restování zvolte vaření v páře a dušení. Jezte 5–6 menších jídel denně spíše než málo velkých porcí najednou. Těmi žlučník zbytečně zatížíte. Zamyslete se nad tím, jestli se vám bolest hlavy nerozjela po velkém, těžkém jídle. Dodržujte také správný pitný režim a pijte dostatek kvalitní, čisté vody pokojové teploty. Omezte pikantní koření, čokoládu, chipsy, alkohol, kávu a sycené nápoje.
Podle orgánových hodin je žlučník nejaktivnější mezi 23 a 1 hodinou. V tuto dobu už bychom neměli nic jíst. A samozřejmě ani pít... ale říkejte to někomu, kdo je zrovna na večírku. Nebo mu právě usnuly děti a má chvilku pro sebe…
4. Ventilujte vztek (nepotlačujte ho) a pracujte se svým hněvem
Žlučník a játra trpí hlavně touto emocí. Doporučujeme dechová cvičení, meditaci, pohyb a pobyt v přírodě.
5. Choďte spát před 23 hodinou
Jak už jsme říkali, v tuto dobu začíná nejvyšší aktivita žlučníku. Podpořte jeho zdraví tím, že půjdete do hajan a umožníte mu pořádně zregenerovat.
Zdraví žlučníku (a jeho párového orgánu - jater) podpoříte také unikátním přípravkem RegenerUm z dílny Salveo přírodní lékárny.
.jpg)

Užívejte 2 kapsle denně. Pročistěte tělo, uvolněte hlavu, posilněte žlučník a celkově se vylaďte.